Mgr. Zuzana Zimová

Vyštudovala som špeciálnu pedagogiku, napriek tomu, že ma najskôr lákala matematika. Pred tým som pracovala ako sanitárka na psychiatrii. S diplomom zo špeciálnej pedagogiky som sa rozhodovala čo ďalej a zlákala ma psychoterapia. Vzdelávala som sa teoreticky a získavala som praktické zručnosti v psychoterapeutických výcvikoch. Najviac ma oslovila katatýmno-imaginatívna psychoterapia, pretože využíva symboly a obrazové predstavy. Mám ukončený výcvik v supervízii v ASSP.

Z teoretických východísk je mi najbližšia teória vzťahovej väzby, ktorá mi poskytla mnoho odpovedí na otázku prečo fungujeme tak, ako fungujeme.

Pracovala som v pedagogicko-psychologickom poradenstve, kde som sa snažila zistiť prečo sú deti nezbedné. Práca v občianskom združení Návrat ma priviedla k náhradným rodinám a ich starostiam. Štyri roky som sa usilovala zlepšiť systém starostlivosti o deti v detských domovoch z pozície metodika na Ústredí práce, sociálnych vecí a rodiny. Spolupracujem s Coachingplus, spolupracujem s organizáciou Provida na projekte Tvoj Buddy.

Mohli ste ma vidieť v TV reláciách Ponorka, Lúskanie, 5 minút po dvanástej, Família, mala som poradenské stĺpčeky v časopisoch Slovenka a Báječná žena. Spolupracovala som s portálom Rodinka.sk. Pre vydavateľstvo RAABE som písala články a bola som editorkou edície Sociálne vzťahy a problémy na školách.

Rada vás budem sprevádzať na ceste spoznávania seba samých, porozumenia svojim deťom, partnerom, blízkym ľuďom či pracovným vzťahom. Na ceste hľadania a uskutočňovania zmeny.